להקת מחול חדשה בירושלים יצאה בקמפיין למען הקמת בי"ס למחול והעלאת המופע IN TIME OF PLAGUE

מיה פופובה, כוריאוגרפית שעלתה לישראל מרוסיה, הקימה בירושלים את קבוצת מחול המורכבת מרקדנים ואנשי ארט מרחבי העולם- רוסיה, אמריקה צרפת וישראל, שלכולם משותפת האהבה לעיר הקודש.  קבוצת המחול שלה, "Con-Calore" חוזרת אחרי משבר הקורונה ולקראת מופע חדש, פונה בבקשה לתמיכה במופע ובהקמת בי"ס למחול, ומציעה תשורות לציבור הרחב, כולל ארוחות, סדנאות, מופעים פרטיים ועוד…

Continue reading

אירוע חגיגי לציון 1700 שנות קיום יהודי בגרמניה

ב-25 למאי 2021 יתקיים בבית הכנסת הגדול של סנט פטרסבורג אירוע, המוקדש לציון 1700 שנות היסטוריה של יהדות גרמניה, בחסות השגרירות הגרמנית, השגרירות האוסטרית והעיר סנט פטרסבורג.

Continue reading

פרוזה לירית שנכתבה במשך שני עשורים, תוך הוראת פילוסופיה ליהודים ולערבים בדואים, מתכנסת בלקט של יוצרת, שמאז שהתחילה לתרגם את עצמה לשירה וליצור בעברית.

"תסביך האהבה – רומן בסיפורים ושמונים ידידים ליריים" מאת נטלי גוטמן, חושף קיום המאוהבת מיסודה כנפש בכלא החושני. וחייה פרוזה לירית, ומצבה תסביך האהבה. בעלילה לא כרונולוגית, אבל מחוברת היטב מסיפורים הנמזגים ביניהם.

Continue reading

ימים מתחלפים – האם מצב הלהט"ב השתפר ב3 השנים האחרונות?

ב2018 יצא הספר "ימים מתחלפים" בה נכנסה הסופרת תמר פרמן-אבניסן לראשו של אסף שהגשים את חייו כגבר הומוסקסואל, אך עם יציאתו מהארון, משפחתו נקרעת. האֵם מקבלת את בנה, אך אביו, מסיבותיו שלו, אשר מתגלות רק כעבור זמן, מחרים אותו. רומן ששפך אור על כמה עדיין קשה, גם בשנת 2018, להיות חבר בקהילת הלהט"ב בישראל.

Continue reading