"סהר שירים חלפו" – שירים שזורים זה בזה

השירים בספרה החדש של המשוררת המוערכת ר' חמדה שזורים זה בזה "כעין חוטי כסף ברקמה". הקריאה בשירים היא כניסה אל עולמה הרגיש, ראייתה ובקיאותה בתרבות היהודית והכללית ואל זיקתה החזקה לטבע.

"סהר שירים שחלפו" הוא ספרה השביעי של ר' חמדה, זוכת פרס ביכורי יצירה מטעם בית הסופר ע"ש חיים הזז לספרה 'בועות זמן'.

על ספרה 'השזיף הפורח ושירת השממית', שראה אור בסדרה ע"ש שאול טשרניחובסקי, נאמר: אווירת שיריה טוויה חוטי כסף של קרני הסהר. נושאי שיריה הקצרים, החטובים היטב במעין מארג, שהפואטיקה בהם מזכירה שירה יפנית, עיקרם מבע עדין דק של הלכי הנפש, השירים משקפים רגעי בדידות, אכזבה, צער על החילופיות, על הזקנה הקרבה, על התחלפות הדורות.

בשיריה אנו פוגשים גם רגעי געגועים אל נפש אהובה. בד בבד עם זיקתם ההדוקה של שיריה לטבע, הם מתרחשים בסביבה עירונית, וניכרת רגישותה של המשוררת לצבעים. יש שהצבעים מופיעים בתוך חגיגת חושים בליווי כלים מוזיקליים. ויש גם שירים לרגל אירועים אקטואליים, מעין איזון לעומק עיסוקה בעולמה הפנימי.

ר' חמדה היא ילידת ארגנטינה. גדלה בתל אביב. שירתה בנח"ל. למדה ספרות והיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. כיום היא מתגוררת ברחובות. היא אומנית רב-תחומית, משוררת וצלמת. זהו ספרה השביעי.

"סהר שירים חלפו" מאת ר' חמדה, צבעונים הוצאה לאור. 204 עמ', המחיר  74 ש"ח. להשיג בחנויות הספרים (בקרוב) ובאתר צבעונים, בלינק https://tinyurl.com/1536xomg

Comments are closed.