ענף זאוס – תערוכה של תשוקה ריאליסטית

תערוכת היחיד של בוריס לייפר "ענף זאוס" – תציג מחול בכחנלי של טבע, נשים בשלות, פירות ופרחים בגלריה משרד בתל אביב

אוצרת ראשית: רחל סוקמן אוצרת אורחת: ד"ר נאוה סביליה שדה

פתיחה: חמישי, ה-24 בדצמבר , בשעה 20:00.  נעילה: 24 בינואר.

שעות פתיחה: ימים ב' – ה': 11:0018:00. יום ו' 11:0014:00.

צילום: אומנות הצילום. אבי אמסלם.

צילום: אומנות הצילום. אבי אמסלם.

בוריס לייפר הוא בוגר האקדמיה לאמנות בסט. פטרסבורג, אשר עסק ברוסיה בציור ובבניית תפאורה לתיאטרון. בתערוכה "ענף זאוס", שתיפתח ב24 בדצמבר בגלריה משרד בתל אביב, עבודות בסגנון ריאליסטי בארבעה נושאים: טבע דומם, פרחים, פירות ונשים בשלות.

לדברי ד"ר נאווה סביליה שדה: "הקשר של לייפר לתיאטרון אכן ניכר בכל דימוייו: הפרחים, הפירות, הטבע הדומם והנשים. דימויים אלו ניצבים בדרך כלל על פני רקע כהה, וקורנים באור, באופן המעלה בזיכרון את ציורי טבע דומם של הצייר האיטלקי קרווג'ו.

ההתבוננות בדימויים על בדיו של לייפר יוצרים תחושה של כבוד, לאו דווקא משום ההשוואה לקרווג'ו, אלא משום ההרגשה כאילו מעשה הציור עצמו קורן זיו פנימי, כמעט מקודש"

לייפר מדגיש את חשיבותו של האור בתהליך היצירה, לדבריו: "ביום ללא שמש אינני מצייר כלל. כשאני מצייר קומפוזיציה של פרחים אני הוגה בקומפוזיציה מוסיקלית, ושואף ליצירת קשר הרמוני בין הפרחים."

בוריס לייפר נולד ב-1946 באוקראינה, למד  באקדמיה לאמנויות בסט. פטרסבורג, בעלת הזיקה לציור האירופאי המסורתי בין השנים 1969 – 1975. כמו כן, עבד כצייר תפאורות בתיאטרון הרוסי. עלה לישראל בשנות ה-90 ומתגורר ברחובות עם אשתו נינה.

את כל חייו הקדיש לציור.

בוריס לייפר "ענף זאוס": גלריה משרד בתל אביב. רחוב זמנהוף 6, החל מה- 24.12

Comments are closed.