כרך מס' 75 של כתב העת "עכשיו" ממפה את המשוררים העבריים הבולטים במאה ה-21 עד כה

'עכשיו'  75

בזמנים בהן שולטת מגדריות אופנתית שטחית, מסתכן אדם אחד שהספרות העברית חשובה לו ב"דון-קישוטיות" ומכריז על החשובים שביוצרי המאה ה-21 עד כה מבחינת האיכות האובייקטיבית של שירתם.

ציור: ישי רוסנו גרפיקה: א.אורן הפקות דפוס

ציור: ישי רוסנו
גרפיקה: א.אורן הפקות דפוס

מאיה בז'רנו, אילנה יֹפה, ישראל אלירז, אריק א', אנה הרמן, חגית גרוסמן, עמוס אדלהייט, יהודה ויזן, עודד כרמלי, אופיר משרקי, דרור אלימלך, רחל חלפי, יואב עזרא, גילית חומסקי ועוד משוררים מוכרים רבים לצד כשרונות עולים בתחום השירה מופיעים בכרך החדש: 'עכשיו 75, שירה' הכולל שירים של 68 משוררים, ביניהם בולטים ביותר בשירה שנכתבה במאה ב21 בלבד יצאה לאור בימים אלו בעריכת פרופ' גבריאל מוקד

כתב העת 'עכשיו' המתקרב לשנת פעילותו ה-60, שהוקם על ידי יהודה עמיחי, נתן זך, גבריאל מוקד והמו"ל והעורך הירושלמי ברוך חפץ ממשיך להוביל את המסורת הניאו-מודרניסטית.

כיום מנסה 'עכשיו', בשיתוף עם כתבי עת צעירים המקורבים לעכשיו, ('דחק', 'הבא להבא', 'עמדה') לשמור על המורשת הגדולה של המודרניזים העברי והבינלאומי תוך עדכנוים הגותיים מסוימים ומתוך דחיה של פולחן "האחר" והרלטיביזם של הפוסט מודרניזם.

לדברי העורכים: "אמנם שום כתב־עת — וגם לא זה שלנו עם כל חשיבותו — איננו רשאי לקבוע כי פירסם את כל היוצרים הפועלים בתחום־הספרות הרלוואנטי, אך בכל מיקרה מתפרסמים כאן שמונים או תשעים אחוזים מִקֶּרֶב כל משוררינו הממשיים — וזאת תוך הבלטה של כמה וכמה כישרונות צעירים וחדשים ודאיים. לפיכך בוודאי ניכר כאן הישג ייצוגי ניכר ומכובד."

בכתב העת 'עכשיו' אשר ייסדו נתן זך, ברוך חפץ, יהודה עמיחי ז"ל ופרופ' גבריאל מוקד, התפרסמו לראשונה שיריה של יונה וולך, דוד אבידן, יאיר הורביץ ועוד. בהוצאת 'עכשיו' יצאו עשרות ספרי שירה, מחזות, סיפורת עברית, מסות ותרגומים. עורכי 'עכשיו' מוציאים במקביל את ה Jerusalem review כתב עת בשפה האנגלית המופץ בארץ ובחו"ל ובו תרגומים ופרסומים בשפה האנגלית של מבחר סופרים, יוצרים ומשוררים ישראליים ויהודיים.

את כתב העת יהיה ניתן להשיג בחנויות הספרים ובאינדיבוק בקישור: http://goo.gl/iQ9UPf

"עכשיו 75 שירה",משוררים שונים. 272 עמ'. עורך: פרופ' גבריאל מוקד. מחיר:80 ש"ח.

Comments are closed.